Pokud vám mohu doporučit, pokuste se sdružit co nejvíce objednávek do jedné. Při dnešních cenách poštovného a dopravních služeb tak můžete hodně ušetřit. Co bohužel naopak sloučit nelze jsou tubusy s fotoplachtami a kalendář. Ten se zkrátka do tubusu nevměstná a musím je expedovat jako dvě zásilky.

A jak taková doprava vypadá konkrétně?

Nástěnný kalendář 47 x 34 cm

Je rozhodně větší než obvyklá A3 a jelikož je tištěný na opravdu výběrovém papíře, je tím pádem i těžší.
(Možná si říkáte, že jsem trochu ulítla, ale ti koně si výjimečnou prezentaci zaslouží :)

  • 1 - 3 kalendáře lze obvykle poslat jako doporučený dopis Českou poštou za 69 korun. Nad tento počet už váha přesahuje 2 kg a musíme poslat balík.
  • Od 4 kusů výš už je jedno, jakého dopravce zvolíte: Doporučený balík ČP vyjde na 119 korun, Geis / DPD na 110.
  • Při nákupu nad 3000 Kč (bez poštovného) vám poštovné vymažu a hradím ho já.

No - a to jsme kalendář zatím jen poslali. Co balné?

Je to taková trapná položka, kterou prodejci obvykle raději schovají do ceny výrobku. Já si ale myslím, že bychom spolu měli hrát fér. A vám je určitě jasné, že ta kartonová krabice (pokud jsem zrovna na velký balík nezrecyklovala karton od granulí :) nebo obálka velikosti B3 z křídy 300 gramů ke mě domů nepřijela zadarmo. Takže jak jsme na tom s cenou tohoto balícího matroše?

  • Bílá obálka B3 stojí 19 korun. (Pozn.: obálky B3 jsou bohužel absolutně nedostatkové zboží...)
  • Kartonová lepenka, kterou mi vyrobili kalendáři na míru, vychází na 20 korun.

Balit do různých domácích zbytků bohužel není vždy možné. Balení musí být extrémně pevné, obzvlášť pro vás, kdo si vyberete spediční firmu, protože budou v těch velkých autech lítat sem a tam a občas na ně spadne třeba i lednice...Navíc určitě nikdo z vás nechce mít ožvejkané rohy nebo zkřivenou závěsnou spirálu, když už do takového kalendáře investuje. Proto balíme, jak balíme a do čeho balíme.
No a když máme zabaleno, můj vzácný muž sedne do auta a projede se 15 kilometrů na poštu. Takže nám k času a materiálu přibyla i nějaká ta nafta.

A proto, bohužel, opravdu nedokáži nabídnout dopravu kalendáře ode mě k vám za méně než 90 korun. Věřím, že to pochopíte.

Stolní kalendář 30 x 15 cm

Ten se naštěstí vejde do doporučeného dopisu :) a naopak se tedy nevyplatí posílat spediční firmou. Obálka na tento rozměr, vystlaná bublinkami, které jsou naplněné vzduchem a doma si je můžete všechny vesele popraskat (bonus!), přijde na lidových 11 korun. Pošta si žádá 57 korun, tedy snad mají všude stejnou váhu... Takže bych celkové náklady na zaslání viděla na 70 korun. Souhlasíte proti tomu? :)

Fotoplachta 110 x 70 cm

To je takový spediční oříšek, protože musí putovat v opravdu pevném (ach jo, opět těžkém!) tubusu, který i velmi dobře zazátkujete. Občas se mi povede získat takovou roli od lepenky v grafickém studiu, ale protože to bezvadně hoří, moc jich nevyžebrám.. znáte to :)
NIC, NEŽ TUBUS, VAŠI FOTOPLACHTU NEOCHRÁNÍ. Je totiž měkká a velmi snadno ji poškrábete.

  • Tubus o průměru 8 cm (jen tak tak) na plachtu rozměru 110 x 70 cm se velkoobchodně prodává za 19 korun.

Zaslání tubusu je potom velmi jednoduché spedicí (za cenu uvedenou výše) a velmi drahé s českou poštou (délka, váha...). Tuto cenu vám případně najdu a ověřím aktuálně, protože každá pošta se k takové zásilce bohužel staví jinak.

A jak je to, prosím pěkně, s platbou?

Úplně jednoduše. Přijímám platbu předem z účtu na účet, případně - pokud ComGate dá - zde bude možné platit kartou.

Co rozhodně nepřijímám jsou neslušné návrhy, třeba ten na dobírku. PROSÍM VÁS.. už ne. Omlouvám se, ale ne. Fakt ne. Vy byste zaplatili dalších 15 korun poště a spousta neregistrovaných nakupujících si pak dobírku nepřevezme. Bo zrovna jsou Vánoce, hluboko do kapsy, byl jsem opilej, případně klasická popůlnoční objednávka, která obvykle končí stornem... Už jich za těch 13 let bylo nad mé síly.
Naprosto chápu a respektuji, že se někdo rozmyslí. Ale, prosím Vás.. Ten balík se vezl dodávkou k vám, dodávkou zpátky.. víte, v jakém stavu mi kalendář přijde zpět?? Správně, už se nedá prodat. Takže - 310 korun. A víte, že když se tak hezky projel, vrátí vám pošta logicky pouze dobírkový poplatek? Správně, poštovné bylo utraceno (= mnou zaplaceno). A obal? Na zátop. Takže dalších - 90 korun minimálně.
Na dobírce, kterou si adresát "rozmyslel" jsem právě utratila 400 korun. Není zač.

Proto věřím, že dobírku po mě už nikdy nikdo žádat nebudete. Moc dík. ♥